Passieve klimaatregeling.

Houdt de warmte buiten in de zomer.
Houdt de warmte binnen in de winter.

R'BULL Pro 13

De dunne, hoogwaardige reflecterende isolatie

Thermische prestaties en weerstand van de dunne isolatie R'BULL Pro 13

Minimale dikte: slechts 13 mm
R = 1,60 Thermische weerstand met twee niet-geventileerde luchtlagen Komt in aanmerking voor overheidssubsidies en CEE
B-s1,d0 Brandreactie Beschermt goederen en personen
ε = 0,05 Opgegeven emissiecoëfficiënt (ISO 22097:2023) Gemeten emissiecoëfficiënt: 0,053 (LNE) De specialist in zomerse comfort
S Zonnefactor Beperkt het thermische koppeleffect
Rouleau d'isolant mince réflecteur R'BULL Pro 13 de 13 mm
Thermische technologie

R'BULL Pro 13: beheersing van
warmtestraling

De R'BULL Pro 13 is een dunne, meerlaagse reflecterende isolatie van 13 mm, met twee zijden van puur aluminium. Het is geclassificeerd als B-s1,d0 volgens de norm EN 13501-1 en valt onder de Europese Technische Beoordeling ETA 22/0178. In combinatie met twee niet-geventileerde luchtlagen bereikt het een thermische weerstand R = 1,60 m².K/W volgens de norm EN ISO 22097:2023. Het bevat echte reflecterende vellen van puur aluminium (en geen gealuminiseerde polymeerfolies), in een structuur die is ontworpen om warmteoverdracht te beperken en de prestaties op lange termijn te behouden. Ontdek de R'BULL-reflecterende technologie.

01

6,5 micron thermische precisie

Onze aluminiumfolie is teruggebracht tot 6,5 micron, waardoor de opwarming wordt beperkt en de reflectie van warmtestraling wordt geoptimaliseerd. Het resultaat: minder geabsorbeerde warmte, meer gereflecteerde energie

02

Een hoogwaardige infraroodspiegel

Dankzij zuiver aluminium met een zeer hoge reflectiviteit heeft R'BULL Pro 13 een emissiecoëfficiënt van 0,05 en een zonnecoëfficiënt van minder dan 0,03. Het werkt als een thermische spiegel die infraroodstraling naar buiten of naar binnen kan weerkaatsen, afhankelijk van de installatieconfiguratie.

03

Een structuur ontworpen om warmteoverdracht te beperken

Onze luchtbellen houden de reflecterende folies op afstand van de kern van blauw polyethyleenschuim. Deze opbouw vermindert direct contact, versterkt de reflecterende functie van het aluminium en helpt warmteoverdracht te beperken, waardoor de efficiëntie op lange termijn beter behouden blijft.

Structurele scan van de R'BULL Pro 13

Hoe u uw dakisolatie kunt aanvullen met reflecterende isolatie

Vervang uw isolatiemateriaal niet. Verbeter het.

De R'BULL Pro 13 is ontworpen om uw traditionele isolatiematerialen (glaswol, steenwol, hout) aan te vullen en moeiteloos te voldoen aan de normen van de RE 2020 en grootschalige renovaties (BAR-TH-175).

  • Onbenutte zolderruimtes: voeg 5,40 m².K/W toe om aan de eis van 7 m².K/W te voldoen.
  • Dakhellingen: Vul aan met 4,40 m².K/W om de 6 m².K/W te halen.
  • Binnenmuren: Slechts 2,10 m².K/W toevoegen om 3,7 m².K/W te bereiken.
  • Begane vloeren: Voeg 1,40 m².K/W toe om aan de vereiste 3 m².K/W te voldoen.

Om dit product te plaatsen, vergelijk het volledige R'BULL-assortiment of bekijk de beschikbare financiële steunmaatregelen.

Best-Seller -versie voor het plafond

Technische uitvoering en plaatsing van de dunne onderdakisolatie

De perfecte balans tussen dunheid en extreme isolatie. Met een dikte van 13 mm fungeert onze bestseller als een echt klimaatschild. Bekijk de technische integratie van absolute prestaties.

  • Versterkte isolatiekern (13 mm actieve dikte)
  • Radicale aanpak van koudebruggen
  • Klimaatschild zomer/winter (95% van de infraroodstraling wordt tegengehouden)
Coupe technique de mise en œuvre du R'BULL Pro 13 en sous-toiture
Stilstaande luchtlaag
Dunne isolatie R'BULL Pro 13
Traditionele dikke isolatie
Beweeg de muis over de afbeelding om te verkennen
Tik op de afbeelding om te verkennen
R'BULL Engineering

Schema voor de plaatsing van de dunne isolatie R'BULL Pro 13 onder het dak

Slechts 13 millimeter om de warmte onder uw dak beter te beheersen. Ontdek, laag voor laag, hoe R'BULL Pro 13 helpt om zonnestraling af te weren, oververhitting te beperken en het comfort van uw zolder duurzaam te verbeteren.

Tik op de afbeeldingen om het schema te bekijken
Schéma de pose du R'BULL Pro 13 associé à une laine de verre sous toiture
1
2
3
4
01

De dakbedekking

Dakpannen en daklatten vormen de eerste bescherming tegen zoninstraling. Dankzij de natuurlijke ventilatie van de dakbedekking wordt een deel van de warmte afgevoerd nog voordat deze de woonruimte bereikt.

02

Het R'BULL Pro 13-schild

13 mm technologie ten dienste van de prestaties. De twee zijden van puur aluminium weren 95% van de zonnestraling af voordat deze in warmte wordt omgezet. R'BULL Pro 13 is lucht- en vochtdicht en draagt bij aan de duurzame bescherming van uw zolder.

03

De actieve luchtlaag

Deze luchtdichte luchtlaag, gecreëerd door de toepassing van R'BULL Pro 13, maakt de efficiëntie van het systeem compleet. Hij remt de resterende warmteoverdracht af en helpt een beter thermisch evenwicht te behouden, zowel in de zomer als in de winter.

04

De afwerking

De gipsplaat op ophangingen zorgt voor een nette en verzorgde afwerking. Om de prestaties van het geheel nog verder te verbeteren, wordt aanbevolen om vezelisolatie toe te voegen om het algehele thermische comfort te verbeteren.

Toepassingsgebieden

Beweeg de muis over de constructies om de isolatiezones te bekijken. Tik op de constructies om de isolatiezones te bekijken.

DAK
PLAFOND
MUREN
STRATEGISCH DOSSIER

KUN JE EEN WEDSTRIJD
WINNEN
DOOR ALLEEN MAAR
LOPERS TE SPELEN ?

Het volledige betoog dat, met de center court als voorbeeld, aantoont waarom een goede isolatie geen kwestie van het product is, maar een kwestie van strategie.

FORMAAT
PDF
PAGINA'S
15
LEESTIJD
3 MIN
UITGAVE
2026
SMASH OM TE DOWNLOADEN Gratis · Zonder registratie · PDF-formaat

Technische specificaties en verpakking van de R'BULL Pro 13

Technische gegevens
Handelsnaam R'BULL Pro 13
Technisch referentienummer BOLTHERM 235 IGN V
Dikte 13 mm
Afmetingen Breedte: 1,20 m | Lengte: 20,83 m
Oppervlakte per rol: 25 m²
Thermische
weerstand volgens ISO 22097:2023
1,60 m².K/W met twee luchtlagen van 20 mm
0,29 m².K/W voor de isolatie alleen
Warmtegeleidingscoëfficiënt λ = 0,04905 W/(m.K)
Opgegeven emissiecoëfficiënt
volgens ISO 22097:2023, Bijlage D
ε = 0,05 (LNE-meting: 0,053)
Zonnefactor
berekening LNE
S
Gewicht | Oppervlaktemassa 14,5 kg | 580 g/m²
Samenstelling Alu 6,5 µm beschermd met PET 12 µm + PE 20 µm / PE-PET-luchtbellenfolie 5 mm / brandwerend PE-schuim 3 mm / PE-PET-luchtbellenfolie 5 mm / Alu 6,5 µm beschermd met PET 12 µm + PE 20 µm.
Brandgedrag
volgens EN 13501-1
B-s1,d0
Waterdampweerstand
volgens EN 12086
µ > 20.000
Sd > 260 m

Corrosiebestendigheid volgens EN ISO 9227
Zoutnevel: geen aantasting
Treksterkte
volgens EN 1607
0,3 kPa (voor/na veroudering)
Europese Technische Beoordeling ETA 22/0178
EAD 040007-00-1201, BOLTHERM-familie
Verpakking
Rol per verpakking 1
Pakketten per pallet 6
m² per pallet 150
m² per container 4000
Levering Frankrijk: 48 uur
Europa: 1 week
Herkomst
Geproduceerd door Boltherm Portugal · Merk Ceilingo Frankrijk
EAN-code 3760372520274
Pictogrammes des certifications et essais du R'BULL Pro 13

Downloadbare certificaten

Brandreactie, DoP, tests (emissiviteit en zonnecoëfficiënt), rapport over thermische weerstand, productfiche.

ETA-basis · EU 305/2011
Aperçu de l'Évaluation Technique Européenne ETA 22/0178 du R'BULL Pro 13

Europese Technische
Beoordeling

Europese Technische Beoordeling afgegeven voor het assortiment reflecterende isolatiematerialen BOLTHERM, waaronder Ceilingo R'BULL Pro 13 (Ref.: BOLTHERM 235 IGN V), volgens EAD 040007-00-1201. Hiermee kunnen de prestatieverklaring en de CE-markering van de betreffende producten worden vastgesteld.

OFFICIËLE REFERENTIE ETA 22/0178
Uitgegeven op 10/04/2022
Productie BOLTHERM Verkoop Ceilingo
EAD 040007-00-1201
ETA downloaden Officieel document · PDF
Het officiële accessoire

R'BULL Tape. Het keurmerk voor waterdichtheid.

Een hitteschild is alleen effectief als de naden ondoordringbaar zijn. Ontdek de hoogwaardige tape die is ontworpen om naadloos aan te sluiten op het R'BULL-assortiment.

Geen enkele warmtebrug.

Gemaakt van puur aluminium en een extreem sterke acryllijm, garandeert het een 100% lucht- en waterdampdichte barrière gedurende de gehele levensduur van uw isolatie.

75 mm XXL-breedte
50 µm puur aluminium
50 m per rol
  • Onmiddellijke en definitieve hechting
  • Bestand tegen extreme temperaturen
  • Houdbaarheid gelijk aan die van de isolatie
Pellicule siliconée du ruban adhésif aluminium R'BULL Tape
Siliconenfolie die gemakkelijk te verwijderen is
Application du ruban adhésif aluminium R'BULL Tape sur une jonction
Extreme hechting

De expertise van Ceilingo in een paar vragen

Alles wat u moet weten over de R'BULL Pro 13-technologie.

Is een dikte van 13 mm echt voldoende voor een goede isolatie?
Absoluut. De kracht van de R'BULL Pro 13 zit niet in de dikte van het materiaal, maar in de meerlaagse reflecterende technologie. In combinatie met twee niet-geventileerde luchtlagen bereikt het een thermische weerstand van R = 1,60. Het werkt als een echt schild dat thermische energie weerkaatst in plaats van deze simpelweg te absorberen zoals klassieke wol.
Waarom is de R'BULL Pro 13 de specialist in zomerkomfort?
Dankzij zijn uitzonderlijke emissiecoëfficiënt (ε = 0,05) en zijn zonnecoëfficiënt (S) weerkaatst het 95% van de infraroodstraling van het dak. Het voorkomt dat de warmte uw zolder binnendringt, waardoor het "waterkokereffect" tijdens hittegolven volledig wordt geëlimineerd.
Wat garandeert de brandklasse B-s1,d0 (ERP)?
Deze classificatie bevestigt de uitstekende brandreactie van de R'BULL Pro 13 volgens de Europese normen. Het is dus volledig toegestaan in openbare gebouwen (ERP). Om aan de voorschriften te voldoen, moet het aan de binnenzijde worden bedekt met een klassieke warmtebarrière (zoals een standaard gipsplaat). Deze afwerking volstaat om de wettelijk vereiste beschermende functie te garanderen (15 minuten voor muren, 30 minuten voor plafonds).
Is de R'BULL Pro 13 ACERMI-gecertificeerd?
Nee, en het is nuttig om te begrijpen waarom. De ACERMI-certificering, een vrijwillig Frans initiatief, is voornamelijk geschikt voor massieve isolatiematerialen (minerale wol, polystyreen, schuim) waarvan de prestaties gebaseerd zijn op een intrinsieke thermische weerstand die onafhankelijk van de plaatsing wordt gemeten. Tot op heden is er geen enkel dun reflecterend isolatiemateriaal vergelijkbaar met de R'BULL Pro 13 opgenomen in deze database, aangezien het kader niet geschikt is voor dit type technologie. Voor dunne reflecterende systemen is de Europese Technische Beoordeling (ETA) het erkende referentiekader op Europees niveau. Zie voor meer informatie het gedetailleerde standpunt van het ADEME.
Wat is het normatieve kader van de R'BULL Pro 13?
De R'BULL Pro 13 beschikt over de Europese Technische Beoordeling ETA 22/0178 , afgegeven op grond van de Bouwproductenverordening (EU) nr. 305/2011, die de CE-markering mogelijk maakt die in de hele Europese Unie geldig is . Het gaat vergezeld van een prestatieverklaring (DoP) en testrapporten met betrekking tot de thermische prestaties (KTU), de brandreactie (AITEX, classificatie B-s1,d0) en de emissiecoëfficiënt met zonnecoëfficiënt (LNE). Dit biedt uw ingenieursbureau, architect of aannemer alle benodigde onderbouwing om het product op te nemen in een wettelijk vereiste thermische berekening. Alle documenten zijn hierboven op deze pagina gratis te downloaden.
Moet de installatie door een professional worden uitgevoerd?
De rol is uiterst licht (14,5 kg) en kan gemakkelijk zonder masker of handschoenen worden aangebracht, omdat het product niet irriterend is. Als u de installatie echter aan een RGE-installateur toevertrouwt, bent u verzekerd van de strikte naleving van de luchtlagen (cruciaal voor de prestaties) en komt u in aanmerking voor overheidssteun (CEE).